5 mýtů o zdraví

0

Neustále slýcháme poučky o tom, jak bychom měli žít, kolik bychom měli čeho sníst a vypít. Máme se všichni řídit stejnými pravidly? Pojďme se podívat na 10 mýtů o zdraví.

1) Pijte dva litry denně. – Ano, to je jeden z nejběžnějších faktů, které slýcháme stále. Odborníci se však shodují na tom, že každý má vypít tolik tekutin, kolik cítí, že potřebuje. Varovným signálem, že pijete málo, je vaše moč – je-li tmavě žlutá, zvyšte příjem tekutin.

2) Vejce jsou nezdravá. – Cholesterol a onemocnění srdce. To prý nás čeká, když budeme jíst vejce. Opak je pravdou. Jedno až dvě vejce denně vám neublíží, obsažené omega-3 kyseliny pak naopak snižují riziko srdečních onemocnění.

3) Polykejte vitamíny v tobolkách, budete zdraví. – Tak na tom se vědci také neshodují. Pokud vám nařídí lékař užívání vitamínů, pak jej rozhodně poslechněte. Ale nejrůznější multivitaminy, které si ordinujete sami, raději nahraďte pestrou stravou, ovocem, zeleninou, ořechy či obilovinami.

4) Snídejte, budete lépe hubnout. – Dle studie provedené na univerzitě Cornell můžete bez problémů zhubnout, i když nebudete snídat. Stačí, když se nebudete při obědě a večeři přejídat.

5) Oblečte se, jinak budete nemocní. – Ani toto už dnes neplatí. Jedna studie totiž zjistila, že skupina mužů, která pracovala venku při teplotě jen něco málo nad nulou, měla maximálně posílený imunitní systém. A bohužel platí, že viry a bakterie se podstatně více šíří v teple.

Zdroj: http://www.webmd.com/balance/ss/slideshow-10-health-myths-debunked

K tomuto příspěvku není možné přidávat komentáře.