7 drinků pro kompletní detoxikaci a očistu organismu

0

Hubnutí není vůbec jednoduchá a už vůbec ne rychlá záležitost. Někteří odborníci tvrdí, že jednou za čas je dobré podstoupit tzv. detoxikaci a očistu organismu. V tomto článku se dozvíte, jak na to pomocí detoxikačních nápojů připravených z přírodních šťáv.

Proč je detoxikace a očista organismu dobrá?

Naše tělo se zanáší, i když se snažíme žít sebe víc zdravě. Už jen vzduch, který dýcháme ve městech není úplně v pořádku. Zkrátka do našeho tělo se neustále dostávají různé nebezpečné toxiny a volné radikály. Jednou za čas není na škodu se těchto látek zbavit a začít zase s čistým štítem.

Pokud začínáte s hubnutím a změnou životního stylu, tak vám správně zvolená detoxikace může velmi usnadnit samotné spalování tuku. Protože „čistý“ organismus se s hubnutím vypořádává o mnoho lépe, než ten zhuntovaný nezdravými pokrmy, alkoholem nebo i kouřením (případně špatným městským ovzduším). Očista může váš metabolismus doslova nakopnout a tuky půjdou dolů rychleji. Důležité je podotknout, že očista slouží pouze jako podpora při hubnutí. Stále musíte dodržovat zásady zdravé stravy a pravidelného cvičení.

Předtím než začnete s jakoukoli detoxikací se ujistěte, že vám to váš zdravotní stav dovoluje. Jakoukoli detoxikační kůru byste měli konzultovat se svým lékařem.

Nemáte čas nebo náladu si doma chystat detoxikační drinky sami? Můžete využít širokou nabídku drinků na trhu. Nápoje si tak namícháte okamžitě, jsou levné a všechny jsou 100 % přírodní.

1. Čaj

Většina lidí pije čaj každý den. Je to přírodní detoxikační nápoj, který vám pomáhá čistit organismus. Ne všechny čaje jsou ale vhodné pro detoxikaci a hubnutí. Jako první je potřeba zmínit, že obyčejné sáčkové čaje nemají s rostlinou čajovníkem moc společného. Vybírejte si proto kvalitní přírodní čaje:

  • zelený,
  • mátový,
  • pampeliškový,
  • zázvorový.

S pitím těchto účinných čajů to nepřehánějte. Dejte si maximálně 3 – 5 menších šálků denně. Zároveň není vhodné pít tyto čaje před spaním, protože mohou mít podobný účinek jako káva a hrozila by vám nespavost.

2. Slaná voda

Předtím než začnete se samotnou čistící kůrou, není na škodu zkusit vyčistit vaše zažívací ústrojí, aby vaše tělo bylo připravené na očistu a následné hubnutí. Smíchejte 1 až 2 polévkové lžíce soli s 1 litrem vlažné vody a popíjejte. Tento proces provádějte vždy raději doma, protože může mít silné projímavé účinky.

3. Brusinková šťáva

Brusinková šťáva může hodně zocelit a nastartovat váš metabolismus. Aktivní a rychlý metabolismus je nutný k tomu, aby vaše tělo přebytečnou energii rovnou pálilo a neukládalo ji do tuků. Tato šťáva je velice účinná, když se snažíte zhubnout, ale i když si chcete jen pročistit tělo (např. od alkoholu nebo kouření). Každý den vypijte jeden litr 100 % brusinkové šťávy. Takto to praktikujte 4 dny.

4. Domácí limonáda

Jeden z nejvíce oblíbených detoxikačních nápojů na hubnutí jsou limonády. Tyto drinky proslavily hlavně světoznámé celebrity, které je s oblibou používají nejen k hubnutí. Správně připravené limonády totiž prospívají i vaší pokožce. Namíchejte si šťávu z citrónu, špetku kajenského pepře a javorový sirup s vodou. Usrkávejte během celého dne a výsledek se brzy dostaví.

5. Okurka a citrón

Pozitivní účinek okurky a citrónu na hubnutí byl testován a potvrzen několik experty. Rozmixujte 1 okurku pokrájenou na menší kousky spolu s citronovou šťávou z 1 citrónu. Pijte tento lektvar dvakrát denně a nastartujte tak svůj metabolismus.

6. Zelný nápoj

Často se mluví o čištění jater a s tím vám pomůže právě nápoj připravený ze zelí. Protože očista jater se rovná celkové očistě organismu a to je důležité pro efektivní hubnutí. Rozmixujte zelí, hrušku, mrkev a nařeďte vodou na hustší konzistenci.

7. Zelný vývar

Zejména v zimě přijde vhod silný detoxikační vývar ze zelí. Na opravdu mírném ohni nechte probublávat zelí spolu s další zimní zeleninou jako je cibule, česnek nebo mrkev. Čím více zeleniny přidáte, tím lépe. Ve vývaru se vám uvolní mnoho vitamínů a dalších tělu prospěšných látek. Polévku můžete nechat s kousky zeleniny a nebo ji nakonec můžete rozmixovat, záleží na vaší chuti.

Čistíte si pravidelně organismus a zažívací ústrojí? Máte nějaké další super tipy? Podělte se o ně s námi a napište nám komentář pod článkem.

Zdroj: http://www.naturesupplies.co.uk/healthnews/7-homemade-detox-drinks-for-weight-loss/

K tomuto příspěvku není možné přidávat komentáře.