Rady, jak na hubnutí břicha

0

Internet je plný článků „Jak zhubnout břicho“, ale ještě jsem se nikde nedočetl, jak to s tím doopravdy je. Opravdu je možné zhubnout pouze na jedné tělesné partii? Budu mít ploché břicho, když ho budu cvičit každý den? Na všechny tyhle otázky se dozvíte odpovědi, čtěte dál.

Vyvážený jídelníček a pravidelná strava je nutný základ

90 % článků popisuje nutnost dostatku bílkovin a správné složení jídelníčku. Tomu se nedá vůbec nic vytknout. Důležité je upozornit na to, abyste se vždy vyhnuli dietám. Diety jsou určené pro lidi, kteří mají nějaký zdravotní problém. Pokud chcete pouze zhubnout, tak byste měli změnit svůj životní styl. Tato změna je na celý život – tzn. nenuťte se do jídel, které vám nechutnají a sníte je jen proto, že hubnete. Naopak zdravé jídlo vám musí chutnat. Hledejte cesty, jak vařit zdravě a zároveň chutně. Pro začátek si projděte naše recepty.

Bez dostatečného pohybu to nepůjde

Hledáte způsob, jak zhubnout bez cvičení? Věřte, že to bez cvičení nepůjde – alespoň trvale ne. Navíc cvičení není dobré pouze k tomu, abyste shodili pár kilogramů. Díky pravidelnému pohybu získáte lepší náladu, budete mít více energie (za den toho bez stresu zvládnete víc) a posílíte svoji imunitu.

Zhubnout pouze přes břicho není možné

Říkal vám někdo, že když budete bušit břicho každý den, tak zhubnete tuk, který na něm máte? Je to pravda? Možná ano, možné ne. Jediné, co je jisté, je to, že tělo nikdy nebude pálit pouze tuk, který máte na břiše. Tělo bude vždy pálit tuk rovnoměrně z celého těla. Takže pokud budete pravidelně cvičit (správná skladba jídelníčku je samozřejmostí), tak pravděpodobně zhubnete i to břicho, ale nikdy ne jen a pouze to.

Strečink a cvičení

Pravidelné cvičení a vyvážený jídelníček je jediná cesta k plochému bříšku.

Zahřejte tělo a budete lépe pálit tuky

Je pravda, že cíleně na jedné partii hubnout nelze. Ale přeci jenom to hubnutí břicha můžete trochu podpořit. Možná jste o tom už někdy slyšeli. Pokud si budete při cvičení pravidelně obalovat břicho nějakým tepelně-izolačním materiálem (často se používá neoprén), tak bude docházet k o něco málo rychlejšímu odbourávání tuků na zahřátém místě. Tím, že břicho zahřejete, dojde ke zvýšení teploty a při vyšší teplotě se tuk snáze odbourává.

Ale pozor, jedná se o dlouhodobou záležitost. Když si takto břicho při cvičení zabalíte 2 – 3 krát, tak žádný rozdíl nepoznáte. Museli byste to praktikovat minimálně po dobu v řádu měsíců. Já osobně tento postup nedoporučuji, protože si myslím, že obyčejné a hlavně pravidelné (minimálně hodinu 4x týdně) cvičení je lepší způsob, jak se zbavit přebytečných kil. Pár tipů na cviky na břicho na doma.

Tip: Zrychlete spalování tuků

Garsin je 100% přírodní přípravek, který podporuje metabolismus tuků a zrychlujete tak proces hubnutí. V kombinaci s pravidelným pohybem a správným jídelníčkem budete hubnout rychleji.

Pár rad na závěr

Nedávejte si nereálné cíle. Dopracovat se k plochému bříšku vám může trvat pár měsíců, ale může to být klidně rok nebo i déle. Vždy je to hodně individuální a záleží na hodně faktorech (předchozí diety, věk, zdravotní stav, jídelníček, jak často sportujete a mnoho dalších).

Neporovnávejte sebe samou s fotkami v časopisech. Vím, že každý by chtěl vypadat jako ikony z titulních stránek časopisů. V tomto případě si musíte uvědomit, že tyto fotky mohou být upravované na počítači a hlavně jsou focené v době, kdy je daný člověk v sezóně před soutěží. Tak jak vypadá v době focení, rozhodně nevypadá celý rok. Navíc ho to všechno stojí moře času a dřiny, může si to dovolit, protože ho to pravděpodobně živí. Vám stačí jíst zdravě, pravidelně a k tomu se dostatečně hýbat. Výsledek se dostaví sám, jen tomu musíte dát čas.

Co z toho všeho tedy vyplývá? Hubnout pouze na jedné tělesné partii možné není. Vaše tělo bude vždy spalovat tuky celkově, nemůžete mu nijak dát najevo, že chcete pálit tuky pouze na břiše. Nejdůležitější je řídit se zásadami zdravého životního stylu – pravidelně, zdravě a vyvážené jíst a 4 – 5 hodin týdně sportovat. Pokud takto změníte váš životní styl, tak se pomalu, ale jistě k plochému bříšku dopracujete.

K tomuto příspěvku není možné přidávat komentáře.