„Nečekejte ode mě zázračné spalovače tuku“ aneb první schůzka konzultace hubnutí

Moje jméno je Mgr. Alena Teofil. Jsem výživový poradce a specialistka na zdravý životní styl. Svým klientům neposkytuji pouze konzultace hubnutí. Své znalosti a zkušenosti z oblasti výživy, pohybu a terapie či koučinku ráda ve své praxi propojuji. Od každého tolik, kolik daný klient potřebuje a chce. Přečtěte si rozhovor se mnou.

1. Promluvíme si

Mgr. Alena Teofil

První konzultace je vždy nezávazná. Promluvíme si o tom, co byste výživou chtěla/chtěl vyřešit. Zda chcete zhubnout, přibrat svalovou hmotu, získat více energie nebo vám výživové poradenství doporučil třeba lékař za účelem zlepšení nějakého zdravotního problému. Udělám si představu o vašem dosavadním zdravotním stavu a celkovém životním stylu. V případě nutnosti Vás požádám o doplnění aktuálních krevních testů.

2. Ukážete mi váš dosavadní jídelníček

Pstruh na tymiánu

Klienty zpravidla vyzývám, aby si na první schůzku přinesli sepsaný jídelníček za několik posledních dnů. Pomůže mi to si udělat lepší představu o vašem dosavadním výživovém stavu a zároveň vám budu moct dát první obecné rady, které povedou ke zlepšení.

Co říkají moji klienti?

  • „Za Alenou Teofil jsem přišla 6 měsíců po porodu řešit 5 kg, které mi zůstaly navíc. Vysvětlila mi, že v době kojení cílená redukce není příliš vhodná a domluvili jsme se, že zapracujeme na kvalitě mého stravování. Aby jsme já i můj malý syn dostali, to co potřebujeme. S pomocí Aleny jsem se naučila, co mám jíst já a co je vhodné pro mého syna. Ani jsem se nenadála a 5 kilo je dole i bez redukčního jídelníčku. Dnes vím, že až budu řešit jakoukoli otázku ohledně výživy, určitě se obrátím opět na Alenu. Díky!“
  • „Jsem vystudovaný fyzioterapeut a o životním stylu toho vím hodně, ale jak už to bývá, člověk sám sobě nepomůže. Paní Alenu jsem navštívil za tím účelem, aby mě donutila dodržovat nějaký režim, protože dosud jsem byl nezodpovědný a hlavně líný. Nečekal jsem jinou přidanou hodnotu naší spolupráce. Ale byl jsem velmi mile překvapen. Dozvěděl jsem se spoustu nových informací. Vděčný jsem především za praktické rady, jak zařadit zdravý životní styl do mého hektického života. Výsledky se dostavily, jsem o 12 kg lehčí a zdravý životní styl mám jako koníček.“
  • „K výživové poradkyni Aleně Teofil jsem přišla na základě doporučení mé kolegyně, která s ní úspěšně zhubla více než 15 kg. Byla jsem odhodlaná to dokázat také a vůbec jsem o sobě nepochybovala. O to více mě překvapilo zjištění, že změnit životní styl není zrovna lehké. Děkuji Aleně Teofil za její trpělivost a neustálou podporu. Jen díky ní jsem to dokázala. Obléknu zase velikost 38 a každý mě chválí.“
  • „Na paní Alenu jsem se obrátila nejprve trochu s nedůvěrou. Čekala jsem, že mi zakáže jíst a naopak nakáže cvičit alespoň 5x v týdnu. Takových pokusů jsem absolvovala tolik a nikdy jsem to nevydržela dostatečně dlouho, aby se výsledky dostavily a hlavně udržely. Alena mě hned na začátku vysvětlila, že hubnutí není o hladovění, ale naopak o pravidelné a dostatečné stravě. Bylo to neuvěřitelné. Měla jsem pocit, že pořád jím a přitom hubnu. Jsem velmi vděčná za její přístup, který byl postupný, ale zároveň striktní. Když jsem ztrácela motivaci, vždy mě dokázala podpořit a opět dostat do tempa. Nejen, že jsem změnila své stravování, ale dokonce chodím 3x v týdnu cvičit a už si ani nedokáži představit život bez pohybu. Mám spoustu energie a radosti ze života. Shodila jsem 10 kg za tři měsíce a 7 cm v pase. Alenu můžu jen doporučit.“
  • „Byl to boj, ale s podporou specialistky Aleny Teofil jsem to nakonec zvládl. Shodil jsem 36 kg za rok a zase začal jezdit do práce na kole. Aleně bych chtěl poděkovat za její trpělivost a vstřícnost vyřešit, každý můj problém.“

3. Změřím skladbu vašeho těla

Bioimpedanční váha

Součástí konzultace je pochopitelně i měření na bioimpedanční váze, které nám prozradí o vašem těle další důležité informace. Dozvíme se nejen váhu v kilogramech, ale především složení vašeho těla z hlediska svalů, tuku a vody.

4. Navrhnu vám nový jídelníček a doporučím pohyb

Chůze prospívá nejen tělu, ale i psychice.

Na základě těchto informací se pak snažím najít nejvhodnější formu spolupráce tak, aby klient co nejefektivněji dosáhl svého cíle, se kterým za mnou přišel. Někomu vyhovuje přesně rozepsaný jídelníček, někdo má raději volnost ve výběru a pracujeme na základě postupných změn v jeho životním stylu. Obvykle se jedná nejen o změnu stravovacích návyků, ale také pohybového režimu.

5. Výživové doplňky

Výživové doplňky

Nejsem prodavačem žádných výživových doplňků a svou práci stavím na tom, že jsem komerčně nezávislá. Nečekejte ode mě ani zázračné spalovače tuku, ani pilulku, která vám zastaví chutě na sladké. Pokud to budu považovat za vhodné či nutné, ráda vám nějaký doplněk doporučím. Převážně se jedná spíše o preparáty na doplnění vitamínů, minerálů, stopových prvků nebo například probiotik, které vašemu tělu chybí a bylo by obtížné je doplnit běžnou stravou.

6. Domluvíme se na následných setkáních

Domluvíme se na frekvenci a způsobu dalších schůzek. Pro klienty, kterým vzdálenost nebo pracovní vytížení nedovoluje osobní setkání, nabízím i konzultace on-line.

Základem dalších konzultací je kromě předání individuálního jídelníčku především edukace klienta a kontrolní vážení. Mým cílem je vzdělávat klienty jednoduchou a srozumitelnou formou, aby sami rozuměli, co jejich tělo vlastně potřebuje. Jsem praktickým i teoretickým rádcem a psychickou oporou.

7. Než ke mně půjdete

Co byste si měli uvědomit, než ke mně půjdete? Ráda vám poradím, pomůžu a předám vám všechny své praktické zkušenosti, psychicky vás budu po celou dobu změny vašeho životního stylu podporovat, ale „na zádech vás neponesu“. Dělat změny a poslouchat mé rady musíte vy sami! Přijďte na nezávaznou konzultaci.

1 zdravý recept každý týden ZDARMA

Pozor, počet odběratelů je omezen!
Nepropásněte svou šanci.

  • Jídlo je 90% úspěchu.
  • Často vám chybí inspirace?
  • Zašleme vám – snídaně, svačiny, obědy i večeře.


Už se nechci pořád ptát, co mám dnes vařit!