Zaručené rady, jak zvládnout Vánoce bez stresu

Jak zvládnout vánoční shon

Vánoce bez stresu

Buďte vklidu a užívejte si vánoční čas.

Pro klidné svátky se vyplatí většinu věcí naplánovat, tak předejdete zbytečnému shonu. S přípravami začněte klidně dříve než obvykle. Ujasněte si, co je ve vašich psychických i fyzických silách a možnostech. Děláte některé věci, protože se od vás očekávají, ale sami je nevyžadujete nebo je dokonce ani nechcete dělat? Nebojte se říkat NE!

Číst dál

Tipy na vánoční dárky rodině nebo přátelům

Vánoční dárek

Darujte svým známým něco, co jim pomůže vařit zdravěji.

Přemýšlíte, jaký dárek koupit svým blízkým, abyste jim udělali opravdovou radost? Darujte jim něco, co jim pomůže žít zdravěji. Co třeba kvalitní pánev, která jim umožní připravovat jídla s minimem tuku? Poslední dobou je velmi oblíbené sušení potravin. Pochutná si třeba na sušeném ovoci a navíc si krásně provoníte celý byt. Podívejte se další tipy.

Číst dál

Jak péct cukroví zdravěji

Vánoční cukroví

Udělejte letos vedle klasických druhů i nějaké zdravější.

Chcete zkusit letošní cukroví jinak? Zdravěji a přitom velice chutně? Pojďte se s námi podívat, jaké suroviny používat při pečení. Prospějete svému zdraví a výčitky svědomí vás nebudou trápit. Po přemíře bílého cukru a mouky se cítíte těžcí a unavení. Pokud budete tělu dávat kvalitní a hodnotné palivo, budete se cítit plni energie!
V článku najdete i 4 recepty na zdravé vánoční cukroví.

Číst dál

Jak připravit zdravé vánoční menu?

Bramborový salát

Zdravý bramborový salát chutná výborně.

Chcete zažít Štědrý den chutně a zdravě? Jak se jedlo o Vánocích dříve a jaký hlubší význam jídlo mělo? Dozvíte se, čeho se vyvarovat a jak si udržet štíhlou linii během svátků. Co rodina, to jiná receptura. Ale to neznamená, že se musíte pevně držet té svojí. Vyzkoušejte s námi i jiné varianty.Číst dál


Jak na přejídání o Vánocích a svátcích

Vánoční svíčky

Jezte střídmě. Ochutnávejte jen malé kousky.

Všichni asi tušíte, že stravovat byste se měli zdravě a v přiměřeném množství. Ale co když tu jsou nástrahy v podobě vánočních svátků a návštěv? Jak jíst, aby vás netrápil těžký žaludek? Nejprve si musíte uvědomit, že Vánoce jsou tu od toho, aby se sešla celá rodina.

Číst dál