Změna životního stylu – hodnocení prvního měsíce

0

Pokud hned na začátku začnete správně, tak po prvním měsíci dostanete tu nejlepší dávku sebevědomí a nové energie do pokračování. Na začátku to jde vždycky nejlépe, protože tělo se zbavuje nejen tuku, ale i vody a začíná se formovat svalová hmota. Dostat se do fáze „celkem to ujde“ je snadné, ale dostat se do fáze „je to super“, je to nejtěžší. Ale nepředbíhejme, tuhle poslední fázi mám ještě daleko před sebou.

Jak zhubnout za měsíc?

Často se setkávám s tím, že se lidé ptají: „Jak rychle zhubnout?“. Budu se opakovat pořád dokola, protože to je nutné. Položte si raději jinou otázku: „Proč chci zhubnout?“. Pokud vaše odpověď zní: „Chci zhubnout rychle a na chvíli. Pak už je mi jedno, že zase naberu a asi i něco víc než předtím.“. V tomhle případě můžete hubnout rychle a už ani nemusíte číst dál. Celý tento projekt je určen pro lidi, kteří si odpoví: „Chci zhubnout, abych se cítil lépe, byl zdravý, sebevědomý a spokojený sám se sebou.“.

Ač se někomu může můj pokrok za měsíc zdát malý, tak já osobně si to nemyslím. Strašně důležité je totiž začít a ještě důležitější je pokračovat. Dávejte si malé cíle!

Měření proběhlo 6.10.2014 ráno po probuzení:

  • váha: na začátku 100,7kg, nyní 97,5kg,
  • obvod přes hrudník: na začátku 118cm, nyní 114cm,
  • obvod přes břicho: na začátku 108cm, nyní 103cm,
  • obvod přes biceps: na začátku 38cm, nyní 38,5cm.

Hubnutí 1. měsíc

Tohoto pokroku jsem za první měsíc dosáhl pomocí jednoduché rovnice:

Nesnažte se zhubnout rychle. Dle mého názoru jsou 2-3 kila měsíčně optimální váhový úbytek (mluvím teď o sobě, u ostatních to může být jinak). Všimněte si zejména rozdílu u obvodu přes břicho a váhy. Úbytek váhy byl 3,2kg a přes břicho to bylo 5cm. Toto by mělo značit, že hubnu správně tuk a ne cennou svalovou hmotu. Pokud by váš váhový úbytek byl moc veliký, tak se rozhodně poraďte s odborníkem. Aktivní svalová hmota je to, díky čemu ve finále hubnete, tak proč ji ztrácet? Je důležité si uvědomit, že vám primárně nejde o to, kolik vážíte, ale o to jak vypadáte a jak se cítite vy sami.

Přemýšlíte o změně svého životního stylu? Podívejte se také na to, proč a jak jsem s tím vším začal.

« Zpět na 4. týden Pokračovat na 5. týden »

K tomuto příspěvku není možné přidávat komentáře.