Odpočinek

Odpočinek je nedílnou součástí zdravého životního stylu.

Jak zvládnout zimu bez nemoci

Přijde zima a z kapesníku je najednou váš největší kamarád? Zimní období je pro naše tělo náročné. Venku je pošmourno, sluníčko celý týden ani nevykoukne – to na dobré náladě rozhodně nepřidá. Navíc časté přecházení ze zimy do tepla. Proti zimnímu nachlazení se dá snadno bojovat. Pojďme si říct, jak na to.

Síla doteku - masáže

Jste v neustálém shonu a chybí vám energie? Rozhodli jste se s tím něco začít dělat? Nejen díky změně stravy a zařazení pohybové aktivity se můžete cítit lépe. Důležitou součástí zdravého životního stylu je také umění odpočívat. V tomto článku se dozvíte, jak můžete pomocí masáže relaxovat, jaká masáž je pro vás vhodná a jak si můžete ulevit od stresu sami doma.

Jak dýcháte, tak i žijete

Skoro o něm nevíte, tak je tichý. Stačí však doběhnout autobus nebo se rozčílit a hned se ozve. Život dechem začíná i končí. Bez potravy a pití se na chvíli obejdeme, ale bez možnosti dýchání je to otázka minut. Ovlivňuje například i svalové napětí, psychiku, trávení. Pojďme si ukázat, jak s dechem pracovat a proč se vyplatí na něj myslet.

Co se děje s tělem při jo-jo efektu?

Snažíte se zhubnout a pořád bez úspěchu? Po skončení diety si nedokážete svou novou váhu udržet? Poradíme vám, proč se tomu tak děje a co s tím udělat.

9 výhod proč být žena

O ženách se říká, že jsou tím slabším pohlavím, je to ale pravda? Statistiky hovoří jasně, muži se o dost méně zajímají o svoje zdraví a vitalitu než ženy. V České republice trpí nadváhou více než 50 % všech obyvatel. Zatímco 80 % žen jejich vyšší váha trápí, tak stejně na tom je pouze 16 % mužů. Které pohlaví je tedy to silnější? V tom případě vedou na 100 % ženy.

Dělání, dělání, všechny smutky přihání?

Ráno se probouzíte s pocitem, že byste nejraději zůstali doma? Z práce chodíte unavení? Myslíte si, že změnu udělá někdo za vás? Neudělá! Dozvíte se, proč a jak se okrádáte o svůj drahocenný čas. Nejprve si však upřímně odpovězte na následující dvě otázky.

Hubnutí bez cvičení

Chcete zhubnout, ale posilování či běhání vám nic neříká. Raději se omezíte v jídle. Jaká budoucnost vás čeká? Jak překonat lenost a proč vůbec zařadit pohyb do hubnutí?

15 nejčastějších chyb při hubnutí

Chyb se při hubnutí objevuje opravdu spousta. Některé jsou ale tak časté, že stojí za to je shrnout v samostatném článku.