Pohyb

Je rozdíl, zda chcete hubnout nebo se řídit zdravým životním stylem. Sport na hubnutí musí mít nízkou intenzitu, atd. Vše se zde dozvíte.

Cvičení na BOSU

Když jsem poprvé viděla cvičební pomůcku BOSU, okamžitě mě zaujala. Je opravdu pro každého, ať už sedíte v práci u PC nebo jste vrcholový sportovec, vždy vám bude BOSU užitečné. Už jen pouhým stáním a balancováním na kopuli zapojíte celé tělo.

Strečink je často podceňován

Každý z vás má určitě se strečinkem nějakou zkušenost. Strečink po posilování, běhu a jiné sportovní aktivitě je důležitý, ale málokdo si vyhradí na protažení dostatek času nebo strečink jednoduše vynechá. O pár řádků níže se dozvíte, jaký vliv má správný strečink na vaše tělo.

Cviky na doma pro ženy

V dnešním článku se zaměřím na to jak cvičit doma, zejména na cvičení žen v domácím prostředí a jejich vnímání svého těla. Snad každá žena v životě držela nějakou dietu nebo se snažila o pevný zadeček a stehna. Z vlastní zkušenosti vím, že to je většinou kvůli mužům nebo společenským předsudkům. Být atraktivní je přece „in“. Mějte svůj rozum a cvičte pro sebe! Když jsem poprvé začala cvičit, bylo to podle videí na internetu a různých programů na DVD. Na veřejných místech jako je posilovna a sportovní kluby jsem se necítila dobře. Postupem času se tento „blok“ vytratil, ale i nadále občas cvičím doma, ušetřím čas i peníze. Pokud chcete cvičit doma, bylo by ideální se nejprve poradit s odborníkem (zejména pokud začínáte), vyvarujete se zbytečných chyb. Pokud se ale ani na to necítíte, alespoň si přečtěte nějakou odbornou literaturu nebo zhlédněte videa.

Jak zhubnout za 3 měsíce

Pořád dokola se objevují články s podobnými titulky jako „Jak rychle zhubnout 10 kilo“ nebo „Jak zhubnout za týden“. Slova rychle a za týden jsou od začátku až do konce špatně. Pokud budete k hubnutí přistupovat tak, že chcete rychle, s největší pravděpodobností se dostaví jo-jo efekt. Nicméně po prvním měsíci už můžete vidět první výsledky a po 3 měsících už můžete vypadat o poznání lépe. Pojďme se společně podívat, jak na to.

Jak začít s pohybem aneb nepřeceňujte své síly

Začít se sportem od nuly nemusí být úplně lehké. Začátečníci často přeceňují své síly a to je velmi deprimující. Přečtěte si jak začít se sportem a jak se vyhnout základním chybám.

Buďte krásnější díky cvičení

Cvičení není dobré pouze k tomu, aby jste byla hubená, ale pomáhá celému vašemu tělu. Když se budete dostatečně hýbat, tak bude vaše tělo spokojené. A spokojené tělo se vám za to odvděčí svým vzhledem. Jak na to, abyste měla krásnou a hebkou pokožku, žádné akné a vrásky?

Udělejte první krok k chůzi

Chůze a hubnutí jde krásně dohromady. Chůze je přirozený pohyb, který má mnoho výhod pro vaše zdraví. Přesto lidé jezdí auty, vozí se výtahy, jídlo jim dovezou až domů, sedí u počítače… Bez aut a technologických vymožeností se více chodilo. Vše bylo dál, ale jistým způsobem i blíž. V dnešní době je daleko i ovladač, který leží na stole před vámi.

Core trénink je základ všeho

Core trénink zvyšuje efektivitu práce svalů, protože při správném provádění cviků posilujete svaly hlubokého stabilizačního systému. Mít vypracovanou tuto skupinu svalů je základ pro všechny sporty. Naučte se s námi pár cviků. Určitě jste pojem core už slyšeli. V tomto článku poukáži na to, jak zvýšit efektivitu práce svalů a proč jsou svaly středu těla tak důležité. Jestliže s core tréninkem nemáte zkušenosti, určitě se obraťte na vyškoleného trenéra, který vám poradí.

Jak zhubnout přes břicho

Internet je plný článků „Jak zhubnout břicho“, ale ještě jsem se nikde nedočetl, jak to s tím doopravdy je. Opravdu je možné zhubnout pouze na jedné tělesné partii? Budu mít ploché břicho, když ho budu cvičit každý den? Na všechny tyhle otázky se dozvíte odpovědi, čtěte dál.

Běh na dlouhou trať aneb hubnutí běháním

Běh je pro člověka odpradávna přirozeným pohybem. Seznámíme vás s tím, jak vypadá správný běžecký styl a jakých prohřešků se běžci dopouštějí. Dozvíte se, proč se vyplatí udržovat vlastní tělo v kondici a jaké pozitivní změny u vás nastanou. Tak tedy, běžme na to!

Co se děje s tělem při jo-jo efektu?
TRX závěsný posilovací systém
Hubnutí bez cvičení
Jak působí posilování na vaše tělo?
Cviky na bolavá záda
Vývojová kineziologie aneb učte se od nejmenších
Jak nejlépe cvičit a zhubnout?
15 nejčastějších chyb při hubnutí
Poprvé v posilovně – jak začít?