Jídlo

Zdravá strava chutná skvěle. Naučte se vařit a dochucovat jídlo zdravě.

Domácí šunka v šunkovaru bez dusitanů – Jak na to?

Proč byste si měli dělat domácí šunku, když si ji můžete koupit v obchodě? Dnes se běžně prodávají šunky s vysokým obsahem masa. Přečtěte si však pozorně složení a narazíte na dusitany, u kterých je prokázáno, že jsou rakovinotvorné. Dnes se dozvíte, jak si uvařit vlastní domácí zdravou šunku za pomoci šunkovaru.

5 zdravých a rychlých jídel

Všichni víme, že jídlo je důležité a je nutné si každý den připravit něco dobrého. V dnešní rychlé době bysme chtěli mít všechno nejraději hned. Pojďme se proto podívat na to, jak si ulehčit výběr potravin.

7 potravin, které by výživový poradce nepozřel

Ne všechny potraviny, které běžně kupujete, jsou vhodné. Často obsahují látky, kvůli kterým jste zbytečně unavení nebo podráždění. Podívejte se, jestli v tomto seznamu najdete něco, co pravidelně jíte a zamyslete se nad tím, zda to k životu opravdu potřebujete.

Jak zhubnout za 3 měsíce

Pořád dokola se objevují články s podobnými titulky jako „Jak rychle zhubnout 10 kilo“ nebo „Jak zhubnout za týden“. Slova rychle a za týden jsou od začátku až do konce špatně. Pokud budete k hubnutí přistupovat tak, že chcete rychle, s největší pravděpodobností se dostaví jo-jo efekt. Nicméně po prvním měsíci už můžete vidět první výsledky a po 3 měsících už můžete vypadat o poznání lépe. Pojďme se společně podívat, jak na to.

Jaké jsou ty zdravé tuky a kde je najít?

Chcete zhubnout a vyhýbáte se tukům? Myslíte si, že jsou škodlivé? Podívejme se na tuky trochu z jiného úhlu. Možná budete překvapeni, že tělo nejde tak lehce obelhat.

Mungo klíčky jsou skvělé pro zdraví

Často se můžete dočíst, že večeře už by měla být lehká, ale že samotný zeleninový salát nestačí. Jenže když si do něj přidáte mungo klíčky a nějakou dobrou zálivku s olejem, tak z něj máte rázem skvělou a plnohodnotnou večeři.

Proč jíst zeleninu? Není to jen kvůli vitamínům

Při dotazu: „Proč jíst zeleninu?“ většina lidí odpoví, že obsahuje vitamín C, který je důležitý, abychom nebyli nemocní. Svým způsobem mají pravdu, ale zelenina zdaleka neobsahuje jen tento vitamín, má pro naše zdraví mnohem více benefitů. Jaké to jsou, se dozvíte v tomto článku.

Káva a zdraví, kde je pravda?

Je pravidelné pití kávy dobré pro naše zdraví a nebo bysme měli raději s kávou skoncovat? To je věčně omílané téma. Dnes se konečně dozvíte, jak to s tím je doopravdy. Čtěte dál.

Změňte čas, kdy jíte a zhubněte

Mnoho lidí se snaží jíst zdravěji, ale jak určitě víte, tak změnit svůj životní styl není úplně jednoduché. Co se ale stalo, když Michael Mosley namísto potravin změnil čas, kdy byla strava přijímána?

Jak upravit sváteční menu zdravě

Chcete zažít Štědrý den chutně a zdravě? Jak se jedlo o Vánocích dříve a jaký hlubší význam jídlo mělo? Dozvíte se, čeho se vyvarovat a jak si udržet štíhlou linii během svátků. Co rodina, to jiná receptura. Ale to neznamená, že se musíte pevně držet té svojí. Vyzkoušejte s námi i jiné varianty.

Ořechy a semínka
Maso je plné nepostradatelných živin
Nepřehlédněte! 3 běžně dostupné superpotraviny pro každý den
Jak péct cukroví zdravěji
Přílohy
Výživa v těhotenství
Jídelníček na hubnutí není řešení
Jak zvládnout zimu bez nemoci
Luštěniny nejsou jen čočka a hrách
Veganská svíčková bez masa
12 superpotravin, které nelze ignorovat
Hořká čokoláda a zdraví
Dušená nebo syrová zelenina?
Co se děje s tělem při jo-jo efektu?
Je skrytá sůl zabiják dnešní doby?
Mouka není jen bílá a pšeničná - zdravé celozrnné mouky
Karob je zdravá náhrada čokolády
Strava jako lék
Jak spolu souvisí avokádo a zdraví?
Hubnutí bez cvičení
Mléko a mléčné výrobky
Jaké jsou léčivé účinky červené řepy?
Přílohy – jak to s nimi doopravdy je?
15 nejčastějších chyb při hubnutí
Krabičková dieta – jídlo přímo do domu
Matcha – zelený čaj pro povzbuzení
7 drinků pro kompletní detoxikaci a očistu organismu
Proč velké pekárny nepečou celozrnné pečivo? My to víme!