Obědy

Kuskus s tofu

Přijde vám kuskus suchý? Jestli ano, tak jste pouze zvolili špatný postup přípravy. Kuskus s tofu a se zeleninou je krásně šťavnatý a bude vám klouzat do krku. Tento chutný a rychlý recept se hodí jako oběd nebo jako večeře.

Pečená kuřecí prsa s cizrnou

Pečená kuřecí prsa s cizrnou jsou opravdu vydatný oběd. Pokud hodně nesportujete, tak z tohoto receptu můžete maso klidně vynechat. Cizrna nebo také římský hrách je luštěnina, která obsahuje vysoký podíl bílkovin rostlinného původu, takže vám maso může s přehledem nahradit.

Kuskus se špenátem a kuřecí plátek

Celozrnný kuskus je v kuchyni zkrátka skvělý pomocník. Stačí ho zalít vroucím vývarem nebo vodou a máte hotovo. V kombinaci se špenátem a kuřecím masem budete mít skvělý oběd nebo večeři.

Rizoto s tofu a cizrnou

Nevíte, co uvařit k obědu? Zkuste tento skvělý recept na lehké rizoto bez masa. Nezapomeňte na zeleninu, která dodá vašemu tělu důležité vitamíny.

Tofu karbanátek

Tofu je výborná náhrada masa, vyrábí se ze sóji. Je zdrojem lehce stravitelných bílkovin a neobsahuje cholesterol. Můžete ho rovnou opékat a nebo si udělat tyto skvělé tofu karbanátky bez masa.

Kroupové rizoto s houbami

Kroupy se dříve objevovaly v jídelníčku velmi často. V posledních desetiletích však začínají z našich talířů mizet. To je velká škoda, protože se jedná o celozrnný produkt, který obsahuje mnoho výživných, tělu prospěšných látek.

Polentová kaše s tofu

Polenta je velmi oblíbená surovina hned ze dvou důvodů. Je bezlepková, takže můžeme ulevit zažívacímu ústrojí a její příprava je rychlá, pokud sáhnete po instantní variantě. Polentu můžete ochutit na 100 způsobů, já jsem zvolil zimní sušenou zeleninu.

Vepřové se zelím

Vepřová se zelím je česká klasika. Tím, že jíte zdravě, se tohoto oblíbeného jídla nemusíte zbavovat. Zkuste vepřo, knedlo, zelo na zdravý způsob s polentovými knedlíky.

Kapr na zelenině

I když kapr není původem úplně tuzemská ryba, tak u nás zdomácněl natolik, že jsme jeho chovem proslaveni na celém světě. Byla by škoda ho jíst pouze na Vánoce. Ryba v kombinaci s pečenou zeleninou je zdravá lahůdka.

Jáhlové knedlíčky na sladko

Čekáte návštěvu a chcete je pohostit sladkým dezertem či hlavním chodem? Tyto famózní knedlíčky s ovocnou omáčkou jsou skvělou volbou. Jelikož bílá mouka je ochuzena o minerály a vitamíny, použijeme mouku pohankovou.

Rýžový nákyp se šmakounem
Veganské zapečené brambory
Řepný burger
Pečený králík na zelenině
Losos se šťouchanými bramborami
Kapustové karbanátky se Šmakounem
Cizrna se zeleninou
Kuřecí špíz s dýní a bulgurem
Vepřová panenka pečená v alobalu
Dušená vepřová kýta s mrkví
Francouzský slaný koláč
Tofu s pohankou
Krůtí játra na cibulce