Úvod  › 

Buďte krásnější díky cvičení

Cvičení není dobré pouze k tomu, aby jste byla hubená, ale pomáhá celému vašemu tělu. Když se budete dostatečně hýbat, tak bude vaše tělo spokojené. A spokojené tělo se vám za to odvděčí svým vzhledem. Jak na to, abyste měla krásnou a hebkou pokožku, žádné akné a vrásky?

Motivace je důležitá

Existuje mnoho důvodů, proč začít cvičit. Nejpádnějším argumentem je vaše zdraví, ale bohužel v dnešní době to takto moc lidí nevnímá. Zatímco někdo začíná se cvičením, když se snaží zhubnout před dovolenou do plavek, aby se na pláži necítil trapně, tak jiní se zaměřují na zdravý životní styl. To znamená, že si chtějí žít pohodový život pořád a nechce se jim každý rok pár týdnů v roce trápit.

Farmaceutické firmy vydělávají miliony korun za prodeje různých krémů a mastiček pro ženy. Věděli jste ale, že můžete mít krásnou, hebkou, pružnou a zdravou pleť i díky cvičení? Jen si představte kolik byste ušetřili peněz a přitom byste byla ještě krásnější. To už je slušná motivace nebo ne?

Pevná pokožka

Vyšší tepová frekvence, kterou máte při cvičení, způsobuje lepší prokrvování celého vašeho těla, včetně pokožky. Pod kůži se vám dostane více plně prokysličené krve než normálně. Díky tomu vaše pokožka pocvičení začne přímo zářit a zároveň bude pevnější. Zkuste zajít 1x týdně na hodinu aerobiku, ocení to nejen vaše pleť.

Pevnou, hebkou a zdravou pokožku můžete mít v každém věku.

Redukce vrásek

Tvorba vrásek je úzce spojena s množstvím stresu, který vás denodenně ovlivňuje. Při stresu se do těla vylučuje hormon kortizol, který se nazývá „stresovým hormonem“. Pravidelné cvičení přirozeně snižuje hladinu tohoto hormonu ve vašem těle. Proto se po cvičení cítíte jakoby nabití novou vlnou energie. Zároveň cvičení podporuje produkci kolagenu v těle a jak jistě víte, tak tato bílkovina napomáhá k tomu, aby vaše kůže byla pevná a pružná.

Zbavte se akné

Při cvičení se zvyšuje cirkulace krve v oběhovém systému. To dodává živiny vaší pokožce, protože proudící krev je více okysličená. Díky větší cirkulaci a pocení dochází k vyplavování toxinů a škodlivých látek z těla ven. Navíc při pocení dochází k čištění pórů na vaší pokožce. Další plus je, že cvičení snižuje hormonální nerovnováhu v těle, která způsobuje akné u dospělých.

Vaše vlasy budou zářit

Díky rychlejšímu proudění krve při vyšší tepové frekvenci budou vaše vlasy pevnější a zdravější. Proudící krev je plná živin, které prospívají nejen vlasům. Jak již bylo zmíněno, tak cvičením se odbourává i hladina stresu a stres je velký nepřítel zdravých a pevných vlasů.

Praxí je už dávno potvrzeno, že pravidelný pohyb prospívá komplexně nejen celému vašemu tělu, ale i mysli. Střídejte pravidelně různé sporty s různou intenzitou (posilování, běh, squash, chůze, kolo, brusle, lyžování) a dejte pohybu alespoň 4 – 6 hodin týdně. To přeci můžete hravě zvládnout a být krásnější.

Zdroj: http://www.everydayhealth.com/news/the-beauty-benefits-of-exercise/


Související články: